Producenci

Informacje

Lista produktów producenta: Jackfall

Manufaktura Wina Jackfall – historia

Manufaktura Wina Jackfall powstała w 2001 roku w miejscowości Villány. Następnie w 2003 roku w Kisjakabfalva (Jackfall jest szwabską nazwą dla Kisjakabfalva, odpowiednio wymawia się tę nazwę jako "jakkfall") zakupiliśmy zabytkowy dom szwabski, którego odrestaurowanie na wysokim poziomie artystycznym poprzedziło otwarcie naszej nowej przetwórni w 2005 roku. Wino, okolica, budynek, obecni tu ludzie – to wszystko razem spowodowało, że nasze plany były coraz śmielsze.

Obecnie dysponujemy nasadzeniami na obszarze rzędu 12 hektarów, w większości Merlot, Cabernet Franc, Syrah, w mniejszym stopniu Cabernet Sauvignon i innych odmian.


Naszym celem jest, by po osiągnięciu finalnych rozmiarów majątku ziemskiego (ok. 20 hektarów), wytwarzać wino czerwone w małych ilościach (80-100 tysięcy butelek), ale za to bardzo wysokiej jakości. Złote medale już o czymś świadczą.

Więcej
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
 • 56,00 zł W magazynie

  JACKFALL TOTAGAS - "Na wspak" Jackfall i tym razem wchodzi z wielkim impetem: Cabernet Sauvignon i Franc, dopełniony odrobiną Merlot w takiej cenie? No cóż, tak właśnie jest, a do tego mamy wino bogate i kuszące, z ciekawą nutą kompotu wiśniowego, stonowanym ciałem, figlarną kompozycją. Czas rozpocząć zabawę, niech wszystko stanie na głowie!

  56,00 zł
  W magazynie
 • 78,00 zł W magazynie

  JACKFALL Cabernet Sauvignon 100% Cabernet Sauvignon. Dynamiczne, pełne werwy wino. W zapachu wyczuwalny dżem malinowy i jagodowy, z przepiękną owocowością, w tle dostrzegalny stonowany aromat beczki. Dojrzałe, choć ciągle jeszcze nieco niesforne garbniki, bogaty owocowy smak, żywe, ale apetyczne kwasy.

  78,00 zł
  W magazynie
 • 78,00 zł W magazynie

  JACKFALL Cabernet Franc Energetyzujący, owocowy, niesamowicie skondensowany, właściwy dla odmian regionu Villány charakter i zapach, z odrobiną waniliowego aromatu beczki. W ustach skoncentrowane, z wyraźniej wyczuwalnym wpływem dojrzewania w beczce, taniny aksamitne. Nieprzeciętny stosunek ceny do jakości, można powiedzieć, że to wino prawie wybitne za...

  78,00 zł
  W magazynie
 • 78,00 zł W magazynie

  Jackfall BGB Zapach przepiękny, wielowarstwowy, z minimalnym aromatem beczki, mnogością bezpośrednich owoców, z nutą pieprzu, dojrzałego tytoniu, a także malin i truskawek. Przy degustacji ma charakter bordeaux, czuje się radosny komplet kwasów, pokaźne ciało, aromat leśno-dżemowy, a potem jagodowy, nieco anyżu gwiazdkowego i goździków, gałki muszkatołowej.

  78,00 zł
  W magazynie
 • 178,80 zł W magazynie

  Wino wielkie. Dlatego też podstawą tej kompozycji jest Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc i Merlot, które nadają mu dostojne, ale wcale nie masywne ciało oraz bardzo delikatną strukturę tanin. Cechuje je wyważony, elegancki, zdecydowanie owocowy zapach i owocowa kompozycja smaków wypełniająca usta po brzegi.

  178,80 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów