Najczęściej kupowane

Informacje

Producenci

Dostawcy

  • Kurier krajowy-PatronService/DHL
  • Kurier Trójmiasta-PatronService

Lista produktów producenta: Vylyan

VYLYAN
Vylyan = czyli region Villány odnaleziony w starych monografiach.

Pál Debreczeni korzystając z dobrodziejstw tego regionu winiarskiego, obrał sobie za cel
stworzenie winnicy słynącej z czerwonych win o zdecydowanym charakterze, wyznaczających trendy, wybitnych nawet w skali światowej.

VYLYAN
Vylyan = czyli region Villány odnaleziony w starych monografiach.


Pál Debreczeni korzystając z dobrodziejstw tego regionu winiarskiego, obrał sobie za cel
stworzenie winnicy słynącej z czerwonych win o zdecydowanym charakterze, wyznaczających trendy, wybitnych nawet w skali światowej.
Nasze owocowe, lżejsze wina Classicus powstają w krótszym procesie fermentacji, w aromatach podstawowych dominuje smak samych winogron, to trunki czyste, prostolinijne, łatwe do zrozumienia. W tej kategorii pojawiamy się na rynku zazwyczaj z najnowszymi rocznikami.
Do naszych win w kategorii premium wykorzystujemy plony naszych najpiękniejszych stoków. Przy winach premium plony są mocno zredukowane (wino jest skoncentrowane), a dojrzewanie jest długotrwałe. To esencja naszej pracy.
Nasze wina premium zazwyczaj butelkujemy z pominięciem procesu klarowania i filtrowania.


Historia winiarni
Swoją działalność rozpoczęliśmy w 1995 roku z dziesięcioma hektarami nasadzeń. W tamtym roku powstał pierwszy cały rocznik, a także Montenuovo Cuvée. Dopiero dwa lata później wkroczyliśmy na rynek z naszymi winami z rocznika 1994 i 1995, a także zbudowaliśmy naszą własną sieć sprzedaży. W 1999 roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach międzynarodowych Vinexpo, mając tam własne stoisko, a rok później zakupiliśmy 300 m³ drewna dębowego z lasów Zemplén i Mecsek, do wyprodukowania naszych własnych beczek. W 2002 roku zaopatrzyliśmy nasze winnice w trzy stacje pogodowe, co było dużym krokiem naprzód w kwestii ochrony roślin.
W roku następnym udało nam się zadebiutować z winem lodowym z regionu Villány, a także po raz pierwszy na terenie Węgier uzyskać je z odmiany Cabernet Franc. Rok 2003 był niebywale bogaty w sukcesy również dlatego, że nasze wina Duennium 1999 oraz Cabernet Sauvignon selection 1999 zdobyły złoty medal na konkursie Vinalies w Paryżu. W tym samym czasie narodził się też pierwszy rocznik Syrah (ze zboczy Mandolás) i Kadarki. Ich sukces odzwierciedlił się w tym, że po wejściu na rynek cała produkcja sprzedała się w przeciągu dwóch tygodni. Po trzyletnim okresie suszenia udało nam się również wyprodukować własne 225-litrowe beczki barrique, w których dojrzewał już rocznik 2003.
Rok później nasze wino Duennium 2000 zdobyło złoty medal na międzynarodowym konkursie w Brukseli. Niestety wiosną 2004 roku tragicznie zmarł założyciel naszego zespołu – Pál Debreczeni. Funkcję dyrektora generalnego przejęła po nim żona, Mónika Debreczeni.
Następne lata obfitowały w sukcesy na skalę międzynarodową. W 2005 roku zdobyliśmy dwa srebrne medale za Cabernet Franc i Zweigelt 2003 na konkursie w Bordeaux, a w maju 2006 odnieśliśmy bodajże nasz największy dotychczasowy sukces, zdobywając główną nagrodę, w kategorii win Środkowo-Wschodniej Europy na konkursie Decanter w Londynie, za nasze wino Pinot Noir 2004. Za to w 2007 roku mogliśmy pochwalić się złotym medalem, na konkursie Vinalies Internationales we Francji, za wino Vylyan Duennium Cuvée z rocznika 2003.
W 2013 roku, w listopadowym numerze Tasted Journal ukazał się artykuł, w którym światowej sławy sommelierzy – Andreas Larsson i Markus Del Monego – wysoko ocenili nasze czerwone wina z regionu Villány, dając 90,5 punktów winu Vylyan Cabernet Franc 2009 i 89,5 punktów dla Vylyan Gombás Pinot Noir Selection 2009.

Więcej
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów