Najczęściej kupowane

Informacje

Producenci

Dostawcy

  • Kurier krajowy-PatronService/DHL
  • Kurier Trójmiasta-PatronService

Lista produktów producenta: Gróf Buttler

Historia Gróf Buttler:

Laszlo Bukolyi z firmy Gróf Buttler pojawił się w Egerze znikąd, czyli prosto z Budapesztu, gdzie zajmował się zupełnie czym innym. Mianowicie komputerami. Jak sam mówi winiarstwa nauczył się z książki. Muszę zapytać go koniecznie co to za książka, bo sądząc po zawartości butelek jest to tajemniczy rękopis, jakiś biały kruk o którym nikt prócz Bukolyiego nie słyszał. Bo nigdy w życiu nie spotkałem wina tej klasy zrobionego przez kompletnego dyletanta (inaczej mówiąc – samorodnego geniusza), który raptem jedną książkę przeczytał…

Skąd wiem, że to rękopis? Otóż najwyraźniej był to bardzo stary magiczny artefakt, bo nie wspomnieli w nim nawet o takim antycznym wynalazku jak prasa. W związku z tym Bukolyi prasy do swojej winiarni nie zakupił. I robi wino bez wyciskania, wyłącznie z jego najlepszej frakcji – samocieku. Jego ambicja nie pozwoliła mu zacząć pracy tak, jak zaczynają wszyscy winiarze – od kupienia jakiejś działki, obsadzenia jej na próbę jakimś „bezpiecznym” lokalnym szczepem i sprawdzenia, czy – najzwyczajniej w świecie – umie się zrobić wino.


Ambicja kazała mu poszukać najlepszego miejsca pod uprawę winorośli, jakie jest w całym Egerze. Najlepszego na całych Węgrzech. I w całej Środkowej Europie. Nie oszczędzał. Kupił 20 hektarów na Wielkim Egedzie (Nagy Eged, Eged Hegy), górze będącej dla winiarzy czymś w rodzaju Świętego Grala. Wielu już próbowało robić tam wino, wielu się nie udało. Pierwsze butelki bikavera z napisem Gróf Buttler Nagy Eged były dla Węgier wstrząsem. Wielu uznanych egerskich winiarzy z dnia na dzień zorientowało się, że są w lesie. Głębokim i ciemnym. I właśnie jakiś bliżej nieznany informatyk pokazał im, jak się robi wino. Mam wrażenie, że kolejne butelki Grófa Buttlera, które będziecie Państwo otwierali mogą być szokiem i dla was. Dlaczego? Wytłumaczenie jest dość proste, choć z drugiej strony niemal niewiarygodne.


źródło: alewino. pl

Więcej
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów