Ostatnio przeglądane

Producenci

Informacje

PrestaShop

Newsletter

Wino półwytrawne TOKAJI HÁRSLEVELÜ

Nowy produkt

Świeży aromat egzotycznych owoców (ananas, liczi), do tego trochę jabłek, agrestu. Bukiet jest raczej powściągliwy, ale bardzo przyjemny. Będzie dojrzewał przez 3-4 lata.
W smaku półwytrawne, złamane odrobiną cukru resztkowego, nieco ziołowe (mięta, oregano), rześkie. Stosunkowo neutralne, nadaje się na różne okazje i do większości posiłków kojarzonych z białymi winami. Pić koniecznie schłodzone.

Więcej szczegółów

110 Przedmioty

Dostępne

29,00 zł brutto

Więcej informacji

Hárslevelű to odmiana winogron charakterystyczna dla regionu Tokaj, choć  występuje na całych Węgrzech. Powstają z niej wina delikatniejsze niż z odmiany furmint, o mniej złożonym, ale bardziej intensywnym aromacie. Zwłaszcza frakcje lekkie (kwiatowe) są obecne w bukiecie. Nadaje się zarówno na wina słodkie, jak i na wytrawne. Do gatunków polecanych win półwytrawnych należy jeszcze dodać wino Merlot. Bardzo smaczne wino półwytrawne.

Wino półwytrawne TOKAJI HÁRSLEVELÜ <p>Hárslevelű to odmiana winogron charakterystyczna dla regionu Tokaj, choć  występuje na całych Węgrzech. Powstają z niej wina delikatniejsze niż z odmiany furmint, o mniej złożonym, ale bardziej intensywnym aromacie. Zwłaszcza frakcje lekkie (kwiatowe) są obecne w bukiecie. Nadaje się zarówno na wina słodkie, jak i na wytrawne. Do gatunków polecanych win półwytrawnych należy jeszcze dodać <a href="http://winotokaj.pl/wina-polwytrawne/4-szekszardi-merlot-polwytrawne.html">wino Merlot</a>. Bardzo smaczne wino półwytrawne.</p> <p></p>
23,58 zł