Ostatnio przeglądane

Producenci

Informacje

Tarjányi Vöröscsuhás Zobacz większe

Tarjányi Vöröscsuhás

Nowy produkt

Vöröscsuhás Szürkebarát 2012
Białe wino wytrawne
Macerowane na skórkach
W trakcie maceracji na skórkach wino uzyskało kolor różowy. I tak szary mnich zyskał czerwone szaty (węg. vöröscsuhás szürkebarát to dosł. szary mnich w czerwonych szatach). W świecie wina reprezentuje styl coraz bardziej modnego „wina pomarańczowego”. 

Więcej szczegółów

10 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

55,20 zł brutto

Więcej informacji

Vöröscsuhás Szürkebarát
2012
Białe wino wytrawne
Macerowane na skórkach
W trakcie maceracji na skórkach wino uzyskało kolor różowy. I tak szary mnich zyskał czerwone szaty (węg. vöröscsuhás szürkebarát to dosł. szary mnich w czerwonych szatach). W świecie wina reprezentuje styl coraz bardziej modnego „wina pomarańczowego”. Maceracja na skórach, łagodnie omiatające mieszanie i długie dojrzewanie w beczce sprawiają, że wino nabrało niecodziennego aromatu i zapachu. Jest wyśmienite do wędzonego łososia, ale także do cygara, a spożywane bez dodatków jest równie wyjątkowym przeżyciem.
Historia Etykiety
Vöröscsuhás, czyli mnich w czerwonej szacie… Początkowo miało być to wino mszalne i wtedy jeszcze nazywane było Szürkebarát, czyli szarym mnichem. Oczywiście jeśli Szürkebarát jest dobry, to polubi go i szary mnich. Czym więcej braciszek wypił wina, tym bardziej czerwone wydawało mu się to wino. (A nam jego nos wydawał się coraz bardziej czerwony.) Bracie, skosztuj tego wina i zobaczymy, w jakim kolorze Ty ujrzysz nos braciszka?