Ostatnio przeglądane

Producenci

Informacje

Gere Kopar Merlot 10 letnie

Nowy produkt

Jedno z najbardziej charakterystycznych i najlepszych win tej winiarni. Jest produkowane tylko w najlepszych rocznikach z winorośli z najwspanialszych zboczy Villány (Kopár, Csillagvölgy, Konkoly) wyłącznie w wyselekcjonowanych owoców. Wino Gere Kopar jest kompozycją złożoną z gatunków Cabernet Franc, Merlot, jak i Cabernet Sauvignon. 

Więcej szczegółów

30 Przedmioty

178,80 zł brutto

Więcej informacji

Jubileuszowe wino Gere Kopar - 10 rocznik

Wino Gere Kopar dojrzewa przez okres 16-20 miesięcy w beczkach z węgierskiego drewna dębowego. W trosce o możliwość długiego dojrzewania wina po zabutelkowaniu, trafia ono do sprzedaży w drewnianych skrzynkach.

Jubileuszowy 10. rocznik ze zbocza Kopár. Wino o ciemnej, głęboko rubinowej barwie, która zdradza wyjątkową strukturę, która teraz jest jeszcze ozdobiona młodymi fioletowymi refleksami. Na ściankach kieliszka osiada tworząc gęste, grube półkola. Lekkie przydymienie pochodzące z beczek barrique przeplata się z czerwonymi jagodami i śliwkami, a dopełnione jest aromatem gorzkiej czekolady i kawy, w towarzystwie lukrecji i owoców dzikiej róży. Dopiero co rozpościera swoje skrzydła. Jego kwasowość jest dynamiczna, taniny młodzieńcze, w butelce nabiorą jeszcze dużo ogłady. Przy degustacji równowaga pomiędzy smakiem a zapachem wydaje się być idealna. Wypełnia każdy kącik ust po brzegi. Masywne wino Gere Kopar o autorytatywnym charakterze, które dzięki obfitości smaków owocowych jest jednakowoż doskonałe do picia. Wróżymy mu długi potencjał dojrzewania.

Gere Kopár