Ostatnio przeglądane

Producenci

Informacje

Weninger-Gere Phoenix Merlot

Nowy produkt

CUVÉE PHOENIX

Rodzaj winorośli:
Merlot, Blue Frankish/Kekfrankos, Pinot Noir, Cabernet Sauvignon

Więcej szczegółów

6 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

64,94 zł brutto

Więcej informacji

CUVÉE PHOENIX

Rodzaj winorośli:
Merlot, Blue Frankish/Kekfrankos, Pinot Noir, Cabernet Sauvignon

Produkcja wina:
Fermentacja alkoholowa przebiegła w zbiornikach stalowych, natomiast rozkład kwasu jabłkowego następuje w beczkach drewnianych. Cabernet dojrzewał w beczkach barrique z drugiego-trzeciego użytkowania, pozostałe odmiany w dużych tradycyjnych beczkach z dębu węgierskiego (ászok) przez okres 12 miesięcy.

Opis wina:
Wino czerwone o intensywnie rubinowym kolorze, a w zapachu od razu wdziera się kawalkada wielobarwnych owoców: czarnej morwy, śliwki, odrobiny malin. Cała kompozycja staje się jeszcze bardziej ekscytująca dzięki odrobinie tostowości wynikającej z fermentacji w beczce. W rezultacie sprawia wrażenie pełnego, urzekającego i kuszącego wina. Jego elegancji znakomicie towarzyszy odrobina wilgoci, którą zawdzięcza słonecznemu klimatowi regionu Villány.

Stan dojrzałości:
Na tym etapie jest również dobre do spożycia, ale przewidywalnie kulminację osiągnie około roku 2014-2015.

Weninger-Gere Phoenix Merlot <p>CUVÉE PHOENIX</p> <p>Rodzaj winorośli:<br />Merlot, Blue Frankish/Kekfrankos, Pinot Noir, Cabernet Sauvignon</p> <p>Produkcja wina:<br />Fermentacja alkoholowa przebiegła w zbiornikach stalowych, natomiast rozkład kwasu jabłkowego następuje w beczkach drewnianych. Cabernet dojrzewał w beczkach barrique z drugiego-trzeciego użytkowania, pozostałe odmiany w dużych tradycyjnych beczkach z dębu węgierskiego (ászok) przez okres 12 miesięcy.</p> <p>Opis wina:<br />Wino czerwone o intensywnie rubinowym kolorze, a w zapachu od razu wdziera się kawalkada wielobarwnych owoców: czarnej morwy, śliwki, odrobiny malin. Cała kompozycja staje się jeszcze bardziej ekscytująca dzięki odrobinie tostowości wynikającej z fermentacji w beczce. W rezultacie sprawia wrażenie pełnego, urzekającego i kuszącego wina. Jego elegancji znakomicie towarzyszy odrobina wilgoci, którą zawdzięcza słonecznemu klimatowi regionu Villány.<br /><br />Stan dojrzałości:<br />Na tym etapie jest również dobre do spożycia, ale przewidywalnie kulminację osiągnie około roku 2014-2015.</p>
52,80 zł