Producenci

Informacje

Aktualności

Posted by
Wycieczka do winnicy

W dodatku Dobra Firma w Rzeczpospolitej z dnia 11.01.2016 pojawił się obszerny artykuł poświęcony turystyce winiarskiej (enoturystyce). Skoncentrowano się na polskich winnicach oferujących oprócz win także krótkie wakacje połączone z degustacjami i innymi atrakcjami, np. pracą w winnicy lub zwiedzaniem okolicy. Tego typu działania oczywiście prowadzone są także przez zagranicznych winiarzy, w tym węgierskich. Niekiedy organizowane są wyjazdy z Polski na umówione wcześniej wizyty.

Hotel wino Ermitage

Dobrym przykładem jest winnica Bock, która chętnie przyjmuje gości. To jeden z najbardziej znanych i najwyżej cenionych producentów na Węgrzech (region Villany). Dysponują także znakomitym czterogwiazdkowym hotelem o nazwie Hotel Ermitage****. Jest on przygotowany na przyjęcie 70 osób (w 31 pokojach i dwóch luksusowych apartamentach). Oprócz własnej piwniczki z winami obiekt wyposażono w obsługę wellness, spa, a także plac zabaw dla dzieci i dwa pokoje konferencyjne. Ceny zaczynają się od 230 zł., jednak przewidziano także promocje – np. w ciągu tygodnia można wykupić trzydniowy pobyt w cenie dwóch dni.

Jedne z najciekawszych wydarzeń przypadają co roku 11 listopada (Dzień Świętego Marcina). Jest to tradycyjny dzień świętowania nowego rocznika win.

Pozostając w tym samym regionie warto polecić dwa inne miejsca o zbliżonym standardzie. Jest to hotel Crocus związany z winnicą Gere oraz Panzio Polgar.

Jadąc w kierunku Budapesztu mijamy region winiarski Szekszard, gdzie winiarz Pal Meszaros prowadzi enoturystykę w hotelu Merops****.

piwnica wino enoturystyka