Najczęściej kupowane

Informacje

Producenci

Dostawcy

  • Kurier krajowy-PatronService/DHL
  • Kurier Trójmiasta-PatronService

Aktualności

Posted by
Wine Vision - światowa konferencja winiarska

Wine Vision

Wine Vision to światowa konferencja winiarska organizowana przez William Reed Business Media – wiodącą brytyjską firmę działającą na rynku HORECA i mediów. Zajmują się organizacją wystaw, eventów, wydają własny magazyn poświęcony tej tematyce. Są też organizatorem International Wine Challenge (IWC) oraz World’s Best 50 Restaurant Awards.

 

Wspomniana konferencja nie jest rodzajem komercyjnych targów, lecz ekskluzywnym spotkaniem najwybitniejszych producentów winiarskich świata. Są też przedstawiciele innych branż, o czym niżej. Oczywiście ich wybór jest kwestią kompromisu, jednak ci, którzy zostają zaproszeni reprezentują to, co we współczesnym winiarstwie najciekawsze i najlepsze.

Na konferencji można się znaleźć jedynie drogą zaproszenia – nie ma możliwości osobistego akcesu lub wykupienia wejściówki, jak się to dzieje na większości imprez o charakterze targowym. O wyborze uczestników decyduje przeprowadzony wcześniej wspomniany konkurs IWC Trophy. Zaproszenia otrzymują triumfatorzy konkursu.

Był także jeden reprezentant Węgier – młodszy Ákos Kamocsay. W najbliższym czasie poświęcimy mu osobny artykuł.

Na zeszłorocznym spotkaniu (9-11.12.2015 w Bilbao) było obecnych 180 producentów z 20 krajów. Poprzednie dwie edycje zorganizowane były w Londynie. Od 2015 roku realizowana jest koncepcja, według której kolejne edycje odbywają się za każdym razem w innym kraju i regionie. Taki obszar ma szansę zaprezentowania swojej kultury, winiarstwa i gastronomii – impreza ma bowiem dużą siłę promocyjną.

Wśród zaproszonych znaleźli się także wybrani dystrybutorzy, importerzy, restauratorzy i inni przedstawiciele branży gastronomicznej. Ich wybór także dokonywany jest arbitralnie, a zaproszenie traktowane jest jako wyróżnienie.

W ramach konferencji przewidziane są prelekcje uczestników poświęcone kondycji współczesnego winiarstwa i potencjalnym drogom rozwoju. Oprócz prelekcji odbywają się debaty i dyskusje między uczestnikami.

W kwalifikacjach IWC wzięto pod uwagę 16000 win. Obowiązuje system stupunktowy. Brązowy medal jest przyznawany od 85 punktów, srebrny – od 90, a złoty – od 95. Spośród tych ostatnich wybiera się ścisłą czołówkę, która otrzymuje nagrodę Trophy. W 2015 roku złoty medal otrzymało jedynie 4% z testowanych win.